Hooldekodude infopäev –
parkliit

 Parkinsoni tõbi on liikumishäire, kuidas toime tulla? 

Neuroloog Ülle Krikmann kutsus mind osalema hooldekodude projektis. Projekt toimus aprilli kuus ja on pühendatud James Parkinsoni sünniaastapäevale ja sellega seotud üritustele, mis teavitavad meid sellest haigusest. Projekti toetas Orion Pharma Eesti OÜ.  Leppisime kokku, et kohtume 29.aprillil Elvas, et sõita koos Hellenurme, kus asub Lõuna-Eesti 

 Hooldekeskus.Varem oli Ülle käinud Tartu  ja Aarike    hooldekeskustes  Parkinsoni tõvest loengut pidamas.

Hooldekodu juhataja Vambola Sipelgalt kuulsime, et  Valgamaal Puka vallas Hellenurmes asuv hooldekodu on alustanud tööd 1993.a. Alates 2013.a. on neil osakonnad Puka vallas Komsil ja Karksi Kodu Viljandimaal. Kõigis kaheksas osakonnas on kokku majutusvõimalusi 430-le inimesele.

Neuroloog Ü. Krikmann rääkis hooldekodu töötajatele Parkinsoni tõve sümptomitest ja  ravimitest . Loengut ilmestasid slaidid.

Mina  kõnelesin oma kokkupuudetest Parkinsoni tõvega, Valga seltsi ja Eesti Parkinsoniliidu tööst . Hellenurme sõites lootsin, et ehk leian hooldekodust mõne uue seltsi liikme. Kahjuks ei, sest   hooldekodus viibivate parkinsonihaigete  jaoks  on  Tartu või Valga seltsi töös osalemiseks liinibussidega  liiklemisvõimalused ja tervis  halvad. Loodan siiski, et meie väikene visiit aitas hooldekodu töötajatel mõista meie haigete probleeme ja nad saavad siis oma hoolealuseid paremini aidata.

Kommentaarid: 0
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Vastus:

 

 

               Elga Lannajärv

Kommentaarid: 0
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Vastus:
 
Kommentaarid: 1
проститутки новосибирска
проститутки новосибирска
проститутки новосибирска
Вас приветствует команда сайта Сибирки, сайта, на котором размещают анкеты 86% всех проституток города Новосибирска
Robertflacy 9. jaanuar 2013
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: